מחפשים הנדימן מומלץ? מצאתם!
מחפשים הנדימן מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים ותהנו משירות מהיר:

התקנה והחלפת כיור אמבטיה

מתי נצטרך להחליף כיור אמבטיה? כמה זה עולה, מהם סוגי הכיורים הנפוצים וגם נציג מידע חשוב בכל הקשור להיערכות מול ההנדימן.

התקנת והחלפת כיור אמבטיה - מתי נצטרך?

הצורך בהחלפת והתקנת כיור אמבטיה חדש יעלה בד"כ כשהכיור הקיים חווה נזילות חוזרות או נסדק וכבר לא ניתן לתיקון. הצורך עולה גם כאשר מעוניינים בשינוי עיצובי של כל חלל חדר האמבטיה, כולל הכיור הישן משנות התרפפו, שאומנם שמיש אך מראהו מביש.

 

מתחת תוכלו לקרוא על סוגי הכיורים הנפוצים כיום להתקנה ע"י הנדימן, כמה זה יעלה לכם ועוד.

 

כיור מונח על ארון אמבטיה

סוגי הכיורים הניתנים להתקנה ע"י הנדימן

כיום נוכחות הכיור אמבטיה אינה רק לשם שטיפת ידיים, כיום לכיור בחדרי אמבטיה ומטבח יש תפקיד לא פחות ממרכזי ביצירת מראה אסתטי, עיצובי ולהקנות סביבה נוחה לחיטוי.

 

אולי הדבר נשמע לכם מוגזם אך דעו שמראה הכיור באזור בו הוא מצוי משנה באופן משמעותי את נראות החלל כולו. מתחת נציג כמה מהכיורים הנפוצים שלקוחות מבקשים מהנדימנים שיתקינו עבורם:

 • כיור אמבטיה 'התקנה שטוחה' - למעשה מדובר בכיור ששקוע בתוך המשטח שתומך בו (ארון עץ או שיש למשל). לרוב הוא יהיה טמון במשטחי שיש או עץ וממבט צדי בגובה המשטח, לא ניתן להבחין בכיור כלל, דבר המעניק מראה מינימליסטי ואסתטי.
   
 • ​התקנת כיור תלוי - למעשה מדובר באופציה הסטנדרטית, לפיה בסיס הכיור נתמך בקיר, ללא צורך בארון אמבטיה כלשהו לתוספת תמיכה. אופציה זו היא הזולה ביותר אך גם זו עם המראה הכי פחות אסתטי.
   
 • כיור מונח - כיור מונח הוא למעשה כיור המונח על משטח התמיכה שלו. ממש כמו קערה על שולחן. כיור מונח יעניק מראה טבעי ויוקרתי בו בזמן וגם על נוחות השימוש בו בעיקר לצורך שטיפת פנים ושטיפת ידיים.
   
 • כיור אמבטיה צר - אם מדובר בחדר אמבטיה קטן בו נאלצתם להחליף את הכיור הקיים, הדבר הנכון הוא להתקין כיור אמבטיה צר וכזה שיאפשר שטיפת ידיים בצורה אידיאלית, ללא פגיעה בשטחי המעבר הכוללים. החסרון בכיור צר הוא שלעתים הוא פחות נגיש לשטיפת פנים וגם בעת שטיפת הידיים, המים עשויים להתיז מחוצה לו.

מה המחיר להחלפת כיור אמבטיה?

מחיר החלפת כיור אמבטיה נע בין 400 - 710 ש"ח. הדבר יכלול פירוק הכיור הישן והתקנה של אחד חדש במקומו על בסיס התשתית הקיימת. שימו לב שהמחירים שציינו לא כוללים את עלות הכיור עצמו, יצירת תשתית שונה (אם תרצו לשדרג כיור סטנדרטי לכיור תלוי למשל).

 

מחיר ממוצע להחלפת כיור אמבטיה

מחיר ממוצע להחלפת כיור אמבטיה: 555 ₪

טווח מחיר גבוה 710 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪

מהו הגובה האידיאלי להתקנת כיור אמבטיה?

הגובה האידיאלי להתקנת כיור אמבטיה עומד על בין 90 - 92 ס"מ מגובה הרצפה. הגובה שנקבע אינו מחייב כמובן מבחינה חוקתית, אך הוא בהחלט נועד להקל עליכם להשתמש בכיור בצורה נוחה.

 

אגב, תקני הגובה מחושבים בעבור כל התקנה של כלי סניטרי באשר הוא וזאת כדי להקפיד על סטנדרט שהוכח כמתאים בעבור רוב האוכלוסייה.

האם יש אחריות על התקנת והחלפת כיור אמבטיה?

בהחלט, על ההחלפת והתקנת כיור אמבטיה נוהגים ההנדימנים להעניק אחריות של שנה שלמה המכסה את עבודת ההתקנה, כולל הרס הנגרם בגלל ההתקנה. שימו לב כי קיימת אחריות נפרדת על הכיור עצמו מטעם היצרנית שלו לכן חשוב לפני ההתקנה לוודא שקיימת מדבקת אחריות על הכיור.
 

 

תקופת האחריות הממוצעות על החלפת כיור אמבטיה:
שנת אחריות 9 חודשי אחריות חצי שנת אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ הנדימנים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

כמה דברים חשובים לבחירת כיור אמבטיה

הנה כמה דברים חשובים לחשוב לקחת בחשבון לפני שקוראים להנדימן להתקנת והחלפת כיור אמבטיה:

 • גודל הכיור - עליכם לבחור בכיור בגודל פרופורציונלי לחדר הרחצה שלכם וגם כזה שיאפשר לכם לשטוף ידיים, שיניים ופנים בצורה נוחה. במידה והכיור הנוכחי מרגיש לכם קטן, התקינו אחד גדול יותר, אם הכיור הנוכחי תופס שטח גדול מדי ואין בו שימוש משמעותי מספיק, בחרו להתקין כיור צר.
   
 • סוג הכיור - כפי שהצגנו קודם, יש מספר סוגים של כיורים שתוכלו להתקין, אך כל אחד מגיע עם יתרונות לצד החסרונות. היתרונות בכיורים מודרניים מעוצבים, כדוגמת כיור שקוע או מונח, הם המראה והנוחות שלהם, אך עלותם גבוהה וזה כמובן לא כולל את ההתאמות וההתקנה עצמן. נוסף לאופציות היקרות, ניתן להתייחס גם לכיור תלוי, הנחשב סטנדרט ושמחירו זול אך המראה שלו טעון שיפור. 
   
 • ברז - גם הברז הוא צד בסיפור. כך שבמידה ויש לכם ברז פרח וברצונכם להחליף לכיור שטוח או מונח, יהיה על ההנדימן לבצע התאמה לברז הקיים או שיוכל להתקין עם הכיור גם ברז חדש, שיותאם לסוג הכיור מלכתחילה.
   
 • השוו בין הנדימנים - כפי שקראתם, התקנת כיור אמבטיה אינה נחשבת זולה כל כך וטווח המחירים צפוי להשתנות מאוד. חשוב מאוד שתגיעו לתקשורת מול הנדימן כשאתם מגובשים, לאחר שרכשתם את הכיור ושאתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים וצריכים. לאחר מכן נמליץ ליצור קשר עם פורטל הנדימן פלוס ולקבל בחינם עד 3 הנדימנים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר מחירי התקנת והחלפת כיור אמבטיה וכך לבחור בהצעה הטובה ביותר, מבלי להתפשר על העבודה.
   
 • התקנה זהה - ככל שתבחרו בכיור חדש שדומה לאחד שתרצו להחליף, כך המחיר הסופי שתשלמו יהיה זול יותר, היות ועל ההנדימן יהיה רק לפרק ולהתקין את חלקי הכיור החדשים.
   
 • אחריות - חשוב מאוד שתבקשו מההנדימן כתב אחריות מטעמו על התקנת כיור אמבטיה בביתכם. המצאות כתב אחריות יספק לכם שירות מצד ההנדימן בכל מקרה הקשור לתקלות בכיור שהותקן כתוצר ההתקנה שלו וזאת כמובן במסגרת תקופת האחריות שניתנה מצד ההנדימן.
   
 • קראו על שירותי הנדימן נוספים שתוכלו לקבל מאיתנו.