מחפשים הנדימן מומלץ? מצאתם!
מחפשים הנדימן מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים ותהנו משירות מהיר:

צביעת מעקות

מתכננים צביעת מעקות בביתכם? כאן תוכלו לקרוא על סוגי המעקות השונים, מחיר צביעת מעקות, כיצד הליך זה מתבצע? ואיך בהליך קצר בפורטל הנדימן פלוס תוכלו להשוות בין הנדימנים ולחסוך בזמני חיפוש ובכסף. המשיכו לקרוא וגלו.

צביעת מעקות - לפי סוג המעקה

כאן נציג בפניכם את סוגי המעקות הנפוצים בישראל ואת דרך הצביעה שלהם. חשוב לציין שברוב המקרים ההנדימן יבצע שיוף של המעקה עצמו ע"י נייר זכוכית ע"מ לאפשר לצבע להתקבל בצורה מיטבית במעקה. להלן סוגי מעקות נפוצים:

 • צביעת מעקה ברזל (גם ברזל מגולוון) - נחשב לסוג הנפוץ ביותר בישראל. צביעת מעקות ברזל ניתנת לביצוע ע"י מברשת או ע"י צביעת מעקה בהתזה. במידה ומדובר במעקה קטן בתוך הבית מומלץ להיעזר בשיטת צביעה במברשת כי שיטת ההתזה מיועדת לשטחים גדולים וגם יש צורך לכסות את מרבית האיזור לפני ביצוע הליך הצביעה - דבר שעשוי להאריך את זמני העבודה. 
   
 • צביעת מעקה עץ - מעקות עץ ניתן למצוא בבתים ישנים בעיקר או כתוצאה מהעדפות עיצוביות כמו מעקה עץ לצד מדרגות הבית. גם פה ניתן לבצע צביעת מעקה עץ ע"י מברשת צבע או התזה. החיסרון בסוג מעקה זה הוא שיש צורך בחידוש צביעה לעתים תכופות יותר.
   
 • צביעת מעקה מתכת - לרוב נוטה להחליד ולכן יש לבצע קילוף מקדים של החלודה לפני שניגשים להליך צביעת מעקות מתכת או לחילופין להשתמש בצבע ייעודי המאפשר לצבוע על חלודה.
   
 • צביעת מעקה אלומיניום - לרוב תתבצע צביעת מעקה אלומיניום ע"י פירוק והעברה לתנור. היתרון במעקה אלומיניום הוא שניתן לרוב לצבוע על שכבת צבע קיימת מבלי לשייף אותה (וזאת בתנאי שאתם משתמשים בצבע ייעודי).
   
 • צביעת מעקות זכוכית - לרוב מדובר על החיבורי ברזל בין חלונות הזכוכית - בצביעת מעקות זכוכית ההנדימן יבצע כיסוי מוחלט של חלונות הזכוכית עצמם על מנת למנוע מצביעה של החיבורים ללכלך את הזכוכית.
   
 • טיפ להליך הצביעה עצמו: מומלץ לבצע הליך צביעת מעקות בשעות מוקדמות של היום או מאוחרות של היום או לחילופין בחודשי החורף כאשר השמש אינה חזקה - על מנת למנוע חימום יתר בעת יישום הצבע החדש - דבר שעשוי לגרום לתקלות בנראות הסופית של הצביעה.

 

סוג המעקה מה חשוב לדעת?
צביעת מעקה ברזל מברשת למעקה קטן, התזה למעקה גדול
צביעת מעקה עץ צריך לחדש את הצביעה לעיתים תכופות
צביעת מעקה מתכת צריך לקלף את החלודה לפני הצביעה
צביעת מעקה אלומיניום לרוב מצריך פירוק צביעה בתנור
צביעת מעקות זכוכית חשוב לכסות את הזכוכית כשצובעים את המעקה

מחיר צביעת מעקות 

מחיר צביעת מעקות ע"י הנדימן עשוי לנוע בין 50 - 90 ש"ח למטר אורך וזה כולל גם ביצוע עבודות שיוף וניקוי של המעקה עצמו לפני תחילת הצביעה. מחיר ביצוע צביעת מעקה ברזל עשוי לרדת במידה ומדובר בשטח גדול שיש לצבוע או במידה ואתם מעוניינים עבודות צביעה נוספות.
 

מחיר צביעת מעקות בממוצע למטר

מחיר צביעת מעקות בממוצע למטר: 70 ₪

טווח מחיר גבוה 90 ₪

טווח מחיר נמוך 50 ₪

הליך צביעת מעקות עם חלודה

החלה של צבע חדש במסגרת צביעת מעקה חלוד עשוי לגרום להתקלפות של הצבע הנמרח מעל ולסיפגתו בצורה לא נאותה. כדאי לבצע הליך צביעה זה ע"י הנדימן שיביא לקילוף פיזי של החלודה או לחילופין - ימרח חומר הנקרא 'פרימר' שתפקידו לבטל את השפעת החלודה הקיימת במעקה על שכבת הצבע שעתידה להימרח. לאחר מכן יחל ההנדימן בהליך הצביעה עצמו - מה שיבטיח שימור של הצבע על המעקה לאורך זמן.

השוו מחירי צביעת מעקות ע"י הנדימנים וחסכו בכסף

מעוניינים לבצע צביעת מעקה בבית שלכם? זה עשוי להיות הליך מורכב לביצוע באופן עצמאי ולכן דעו כי תוכלו להיעזר בשירותי הנדימן שיבצע צביעת מעקות עבורכם. עכשיו השאלה - כיצד תדעו באיזה הנדימן כדאי לבחור? על מנת לחסוך מכם זמני חיפוש ממושכים ומתישים דעו כי תוכלו בחינם וללא התחייבות להשאיר פרטים בפורטל הנדימן פלוס ולקבל עד 3 הנדימנים מומלצים שביניהם תוכלו להשוות מחירי צביעת מעקות ולחסוך בכסף.
 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706236


>>>אולי יעניין אתכם גם צביעת סורגים

הליך צביעת מעקות ברזל

הליך צביעת מעקות ברזל הוא הנפוץ ביותר ולכן הוא נבחר להדגמה. להלן השלבים בביצוע הליך צביעת מעקות ברזל ע"י הנדימן:

 1. הכנת המעקה לפני צביעה - תחילה, יבצע ההנדימן ניקוי כללי של המעקה : תחילה יחל בשיוף של איזורים חלודים ושומניים ויבצע הסרת צבע ישן ע"י קילוף ושיוף בנייר זכוכית כדי לאפשר לצבע החדש להתיישב בצורה מיטבית.
   
 2. המתנה לייבוש הניקוי - לאחר שיוף וניקוי יהיה צורך בהמתנה לייבוש לפחות 20 דק'.
   
 3. צביעת מעקה ברזל - לאחר שהמעקה התייבש לחלוטין ההנדימן יבצע דילול של הצבע הנבחר עם חומר דילול מתאים וזאת על מנת שלא ייווצר עומס של צבע על המעקה - דבר היוביל להתקלפות והופעת בועות אוויר על שטחי הצביעה.

  תחילה על ההנדימן לבצע שכבת צביעה בסיסית כדי לאפשר לשכבות הצבע מעל להיקלט בצורה מיטבית. ניתן לוותר על שלב זה אם משתמשים בצבע יסוד (לדוגמה צבע לבן או שחור) ואז ניתן לחזור על פעולת הצביעה רק פעמיים. 
   
 4. המתנה בין שכבה לשכבה - בצביעת מעקות ההנדימן ימתין בין 5 - 10 דק' לייבוש הצבע בין שכבה אחת לשניה. לגבי הייבוש של השכבה הסופית יהיה צורך להמתין בהתאם לסוג הצבע שנבחר.

  לדוגמה -  אם תרצו לבצע צביעת מעקה ברזל ע"י צבע מסוג המרייט - יהיה צורך בהמתנה של עד 4 שעות עבור ייבוש שכבת הצבע הסופית. במידה והשתמשתם בצבע שמן, הליך הייבוש הסופי עשוי להתארך ל - 12 שעות, אם בחרתם בצבע אקרילי זה עשוי לקחת אפילו 72 שעות ייבוש. חשוב לזכור שצביעת מעקה במרפסת ובאיזורים חיצוניים עשוי לקצר משמעותית את זמני הייבוש.
   
זמן ממוצע לצביעת מעקות ע"י הנדימן:
3.5 שעות
4 שעות משך זמן 3 שעות
 • זמני הצביעה מתייחסים לשימוש בצבע מסוג המרייט. במידה והשתמשתם בצבעים אחרים זמני הייבוש עשויים להתארך.

צביעת מעקות - מהם הבדלי הצביעה?

בין אם בחרתם בצביעת מעקה או צביעה של ריהוט בית אחר ,דעו כי יש חשיבות לסוג הצבע אותו תבחרו. צביעת מעקות מתחלקת לשני סוגים עיקריים שהם צביעת מעקות בתוך הבית כמו צביעת מעקה חדר מדרגות וצביעת מעקות מחוץ לבית כמו מעקה מרפסת. לכל אחד מסוגי מעקות אלו ניתן להיעזר בהנדימן לשם ביצוע עבודת הצביעה.

ההבדלים בין שני סוגי העבודות מתבטאים בעיקר ברמת החשיפה  של המעקה לתנאי מזג האויר השונים. נציג על כך מתחת:

 • צביעת מעקה בבית - יהיה על ההנדימן להשתמש בצבע המתאים למקומות סגורים ולרוב גם יכלול צבע המגן מפני עובש ורטיבות כתוצאה מחוסר איוורור שמצוי בבית בשונה מבמרפסת.
   
 • צביעת מעקות מחוץ לבית - בצביעת מעקה מרפסת ההנדימן ישתמש בצבעים העמידים לחלודה במקרי חשיפה ללחות גבוהה כמו בקיץ או בזמני גשם.