מחפשים הנדימן מומלץ? מצאתם!
מחפשים הנדימן מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים ותהנו משירות מהיר:

החלפת גלגלים לחלון הזזה

מזיזים את החלון והוא לא זז? במאמר זה נסביר על מה מביא להחלפת גלגלים לחלון הזזה, כמה עולה הליך זה לביצוע ע"י הנדימן וגם מידע על החלפת מסילה לחלון הזזה. קראו וגלו.

מה מביא להחלפת גלגלים לחלון הזזה?

ישנן שתי סיבות עיקריות המצריכות אתכם לבצע החלפת גלגלים לחלון הזזה בביתכם, נסביר על הסיבות מתחת:

 • שחיקת משימוש ממושך - בדומה לתיקון של דלת הזזה לארון, גם בחלונות נוצרת שחיקה של הגלגלים הנעים על המסילה לאחר שימוש ארוך וממושך.
   
 • שחיקה בגלל עצם זר - יש צורך בהחלפת גלגלי חלון הזזה במקרים בהם גלגלי המסילה נשחקו כתוצאה מהתערבות של גרגרים ואבנים קטנות  על פני המסילה - מה שמביא להרס של תנועת הגלגל ולצורתו.
   

החלפת גלגלים לחלון הזזה

מחיר החלפת גלגלים לחלון הזזה

המחיר בעבור החלפת גלגלים לחלון הזזה נע בין 250 - 350 והוא כולל את שווי הגלגלים החדשים והתקנתם ע"י הנדימן.

מחיר ממוצע להחלפת גלגלים בחלון הזזה ע"י הנדימן

מחיר ממוצע להחלפת גלגלים בחלון הזזה ע"י הנדימן: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

הליך החלפת גלגלים לחלון הזזה ע"י הנדימן

כאן נסביר על שלבי העבודה שיבצע ההנדימן בביתכם לצורך החלפת גלגלים חלון הזזה בביתכם:

 1. פירוק החלון - תחילה יפרק ההנדימן את החלון מהמסגרת שלו בקיר, הוא יעשה זאת ע"י אחיזה בצדי החלון בשתי ידיו, תוך שהוא דוחף את החלון כלפי מטה ומושך אותו אליו - דבר המביא לניתוק החלון מהמסגרת שלו.
   
 2. פירוק פרופיל - לאחר שהחלון הונח על משטח יציב, יפרק ההנדימן את פרופיל החלון (מסגרת האלומיניום מסביב לזכוכית או התריסים.
   
 3. פירוק ברגי הפרופיל - בחלקו התחתון של פרופיל החלון ישנם שני ברגים, המצויים כל אחד בצד אחר (ימין ושמאל) והם אחראים לקבע את גלגלי המסילה יפלו או יזוזו מפרופיל החלון. ההנדימן ישחרר ברגים אלו ע"י  מקדחה.
   
 4. חילוץ החלון מהפרופיל - לאחר ששיחרר את הברגים הצדדיים של הפרופיל התחתון - ההנדימן, בעזרת מברגה יחלץ את הפרופיל התחתון מהחלון עצמו.
   
 5. החלפת הגלגלים - בשלב הבא, יבצע ההנדימן החלפת גלגלים לחלון הזזה וזאת בהתאם לכמות הגלגלים, ברוב חלונות הזזה קיימים בין שניים לארבעה גלגלים הנעים על מסילה.
   
 6. החזרת החלון - לאחר שהחליף את הגלגלים וחיבר מחדש בין החלון לפרופיל שלו, יחזיר בזהירות את חלון הזכוכית למסגרת המצוייה בקיר ע"י הטייה החלון באלכסון ונעילה שלו על גבי המסילה. 
 • הליך החלפת גלגלים לחלון הזזה ע"י הנדימן הינו קצר ולרוב עשוי לקחת בין 10 - 15 דקות, כך שתוכלו לחזור לשיגרת חייכם במהרה.

   
זמן ממוצע להחלפת גלגלים לחלון הזזה:
 12.5 דקות
15 דקות משך זמן 10 דקות

איך למנוע החלפה חוזרת של גלגלי החלון?

על מנת למנוע תקלה חוזרת בגלגלי החלון, מומלץ שתבצעו ניקוי של איזור המסילה מחלקים שונים כמו ליכלוך, גרגרים ואבנים קטנות כדי למנוע מהתעקמות הגלגלים. דבר שני שעליכם לעשות הוא להקפיד על פתיחה וסגירה של החלון בצורה מבוקרת ועדינה ולא בחוזקה או בטריקה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706236

החלפת מסילה לחלון הזזה

במקרים מסויימים המסילה עליה נע החלון עם הגלגלים מתעקמת וזה עשוי לקרות כתוצאה מהזזת החלון על פני המסילה בעת שמצוי עצם זר כגון אבנים קטנות או ליכלוך. במקרה כזה - הלחץ שנוצר מעצם פעולת ההזזה מביא לעיקום של צורתה התקנית של המסילה והצורך להחליפה.

פעולה חשובה ביותר שתוכלו לעשות לפני שתזעיקו הנדימן היא להסיר את החלונות מהמסגרת ולברור אודות ליכלוך מפריע על בסיס המסילה ובמידה וכך המקרה - נקו את בסיס המסילה והחזירו את החלונות. במידה ואופן הזזת החלונות עדיין נוקשה כמו מקודם - דהיינו שאין מנוס חוץ להבצע החלפת מסילה לחלון הזזה בביתכם.

במקרה בו קיים הצורך בהחלפת מסילה לחלון הזזה, תוכלו ליידע את ההנדימן אודות אורך המסילה הקיימת ע"מ שיוכל להגיע עם מסילה חדשה במידה הרצוייה או לחילופין, הוא יוכל להביא עמו מסילה ארוכה יותר ולקצר אותה בעת התיקון.
 

החלפת גלגלים בויטרינה

מתי יש לבצע החלפת גלגלים בויטרינה?

הצורך בהליך החלפת גלגלים בויטרינה מתרחש בעקבות שתי סיבות נפוצות, עליהן נרחיב מתחת:

 • שחיקה טבעית - לאחר תקופת שימוש ממושכת בחלון הויטרינה, הגלגלים עליהם נע החלון נוטים להישחק עקב התיישנות טבעית של החלון ומשימוש בו.
   
 • שחיקה לא טבעית - גלגלי הויטרינה יכולים להישחק כתוצאה משימוש אגרסיבי או כתוצאה מהימצאות אבנים קטנות על בסיס המסילה, הגורמים לגלגלים להתעקם ולהתקלקל.
   
הסיבה להחלפת גלגלים בויטרינה מדוע זה קורה?
שחיקה טבעית התיישנות החלקים בצורה טבעית עקב שימוש
שחיקה לא טבעית שחיקת גלגלים בגלל ליכלוך ואבנים קטנות המגיעות למסילה

מחיר החלפת גלגלים בויטרינה

מחיר החלפת גלגלים בויטרינה נעים בין 400 - 550 ש"ח כולל מע"מ. המחיר הנ"ל מתייחס להחלפת גלגלים בויטרינה שגודלה סטנדרטי, במידה ומדובר בחלון ויטרינה בגודל ומשקל פאסיבי (כדוגמת פרופיל ויטרינה של קליל מס' 9,000) - צפו להתייקרות בכ - 800 - 650 ש"ח.


מחיר ממוצע להחלפת גלגלים בחלון הזזה ע"י הנדימן

מחיר ממוצע להחלפת גלגלים בחלון הזזה ע"י הנדימן: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

הליך החלפת גלגלים בחלון ויטרינה ע"י הנדימן

בסעיף זה נציג בפניכם את השלבים להחלפת גלגלים בויטרינה ע"י הנדימן, ע"מ שתוכלו להיערך לכך במעוד מועד.

 1. פירוק חלון הויטרינה - ההנדימן יחל בפירוק חלון הויטרינה ע"י שיחרור של המעצור המצוי בחלקו העליון של החלון, לאחר מכן יניח את חלון הויטרינה במקום בטוח וישר (ריצפה למשל).
   
 2. פירוק פרופיל הויטרינה - ההנדימן יבצע שיחרור של ברגי פרופיל האלומיניום של הויטרינה משני צדי החלון.
   
 3. פירוק הגלגלים - ההנדימן ישחרר בורג הנקרא "אלן" האחראי לקבע את גלגלי המסילה במקומם ולאחר מכן יוציא את הגלגלים ממסגרת האלומיניום של חלון הויטרינה.
   
 4. הרכבת גלגלים חדשים - לאחר שפירק את הגלגלים הישנים, ירכיב ההנזימן את הגלגלים החדשים ויבריג אותם לפרופיל האלומיניום בעזרת מברג אלן.
   
 5. הרכבה חזרה של חלון הויטרינה - לאחר שביצע את החלפת הגלגלים בויטרינה, ההנדימן יחזיר אותה אל המסגרת שבקיר וירכיב מחדש את מנגנון הנעילה ע"מ למנוע מהחלון לצאת מהמסגרת שלו.
 • הליך החלפת גלגלים בויטרינה ע"י הנדימן נע בין חצי שעה לכ - 45 דקות. 

 

זמן ממוצע לביצוע העבודה:
37 דקות
45 דקות משך זמן 30 דקות

איך להימנע בשנית מהחלפת גלגלים בחלון ויטרינה?

בדומה להחלפת חלון הזזה - על מנת למנוע הליך חוזר של החלפת גלגלים בחלון ויטרינה, בצעו ניקוי יסודי באיזורי המסילה ואל תכפו תזוזה על חלון הויטרינה שלכם במידה והבחנתם כי הוא מתקשה לזוז - יכול להיות שיש דבר כלשהוא הגורם לקושי שנוצר ועליכם להסירו באופן מיידי כי במידה ולא - עלול להיווצר נזק בלתי הפיך לויטרינה שלכם.