מחפשים הנדימן מומלץ? מצאתם!
מחפשים הנדימן מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים ותהנו משירות מהיר:

תליית וילונות

צריכים להתקין וילון? בעמוד תוכלו לראות כל מה שאתם צריכים על ההתקנה של הוילון החדש שלכם כולל מחיר, סוגי תלייה (גם מהתקרה או ללא קידוח) איך למצוא מתקין וילונות מומלץ, איך תולים וילון לבד וגם טיפים חשוב לתלייה על מנת שתעבור חלק.

מחיר התקנת וילונות מקצועית

מחיר התקנת וילונות נע בין 200 - 250 ש"ח להתקנה פשוטה שאורכת עד שעה. במידה וההתקנה מורכבת יותר כמו למשל וילון עם שתי שכבות משך ההתקנה יהיה יותר ארוך ומחיר התקנת הוילון יהיה בין 400 - 450 ש"ח. המחיר לא כולל את הוילון עצמו.

 

מחיר התקנת וילון בממוצע

מחיר התקנת וילון בממוצע: 225 ₪

טווח מחיר גבוה 250 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

סוגי תליית וילונות

סוג תליית הוילון הנפוץ ביותר הוא תלייה באמצעות מוט שקודחים בקיר. עם זאת יש כמה סוגים של תליית וילונות שכדאי להכיר במידה ולא ניתן לקדוח או שרוצים לתלות במקום אחר:

תליית וילון מהתקרה

תליית וילון מהתקרה נעשה ברגע שיש נקודות מים או חשמל שלא מאפשרות לנו לקדוח על הקיר, אם יש אביזרים שמפריעים לנו לקדוח בקיר כמו ארגז תריסי או אם הוילון גבוה מדי ביחס לחלון. כשקודחים בתקרה חשוב לזכור מספר דברים:

 • סימון הבורג: התקרה שלנו היא למעשה הרצפה של השכנים שלנו (או של הקומה העליונה שלנו) ולא נרצה לקדוח עמוק מדי. לכן מומלץ לקחת טוש ולסמן על הראש של המקדחה מה האורך המינימלי הדרוש להכנסת הבורג ולא נקדח מעבר.
   
 • שימוש בפטישון: דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שהתקרה לא עשויה מבלוקים או מגבס אלא מבטון, וקידוח בבטון הוא יותר מורכב מאשר קידוח בקירות הבית. במקרה הזה צריך להשתמש בפטישון על מנת לקדוח בתקרה בהצלחה.
   
 • משקפי מגן: כשקודחים בתקרה דברים כמו אבק וחתיכות בטון יתחילו ליפול. על מנת לוודא שהם לא יפלו לתוך העיניים שלנו חשוב ללבוש משקפי מגן.

תליית וילון ללא קידוח

זה אפשרי אך לא כל כך נפוץ. קיימת האפשרות לרכוש ווים המתחברים לקיר באמצעות הדבקה. נדגיש כי תליית וילונות ללא קדיחה אינה שיטה מומלצת והיא גם לא כל כך מתאימה כאשר מתקינים וילונות גדולים וכבדים. לרוב משתמשים בתליית וילון עם מדבקות כאשר מדובר בוילון קטן לחלון במטבח או לחלון בחדר השירותים למשל.

התקנת וילון מסילה

התקנת וילון מסילה היא שיטת התקנת הוילון הנפוצה ביותר ביחד עם תלייה באמצעות מוט. שימו לב שאת המסילה תצטרכו לקנות בעצמכם בנפרד. בעת התקנת וילון מסילה שימו לב לוודא שאתם שומרים על מרחק נכון מארגז התריסים על מנת לא להפריע לו.

 

 

התקנת וילון מסילה

תליית וילון מכל סוג

להלן רשימה של סוגי הוילונות שתוכלו להזמין בעבורם שירותי תלייה על ידי מתקין וילונות מקצועי:

 • תליית וילון הזזה (מוט): הוילון הנפוץ והמוכר ביותר, מכונה גם וילון השחלה. מדובר בוילון בד אשר תלייתו נעשית על גבי מוט. בחלקו העליון של הוילון ישנה מכפלת בבד שאליה משחילים את המוט עצמו.
   
 • תליית וילון ונציאני: זהו למעשה וילון הבנוי משלבים אשר עשויים בדרך כלל מעץ או אלומיניום. מדובר בוילונות קלי משקל ונפוצים מאוד במשרדים. התקנת וילון ונציאני היא יחסית פשוטה ומתבצעת על ידי התקנת תופסנים מיוחדים מעל החלון, משני צידיו.
   
 • תליית וילון גלילה: יכולים להגיע גם בגרסה ידנית וגם בגרסה חשמלית, כאשר ניתן לבצע תליית וילון על מסילה ייעודית. בגרסה הידנית ישנה שרשרת בצד הוילון (סוג של חוט) וברגע המשיכה הוילון נגלל כלפי מעלה. לוילון גלילה יש מספר דגמים כמו למשל וילון גלילה זברה, רשת או האפלה. הוילון עצמו עשוי בדרך כלל ממסך בד.
   
 • התקנת וילון חשמלי: ההבדל המרכזי בין התקנת וילון חשמלי להתקנת וילון ידני או שחשוב לוודא שמתקין הוילונות לא רק מומחה בהתקנה של וילונות אלא גם מחזיק ברישיון חשמלאי.
   

חיבור וילונות

איך לבחור מתקין וילונות מקצועי?

יש מספר שיקולים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת מתקין וילונות לביצוע העבודה. הדבר הראשון הוא הוותק והניסיון. וודאו כמה זמן עוסק המתקין או ההנדימן בתחום והאם יש לו ניסיון קודם, ספציפית עם סוג הוילון שברצונכם להתקין.

 

בנוסף, כדאי לחפש המלצות על השירות ולבדוק האם יש חוות דעת חיוביות על המתקין, חפשו המלצות גם באתר האינטרנט שלו וגם באתרים נוספים וברשתות החברתיות.

מצאו מתקין וילונות מקצועי עם הנדימן פלוס

בשביל לוודא שאת כל הבעיות הקשורות לתליית וילונות או תליית אביזרים בבית תוכלו לפתור במקום אחד חשוב לנו בהנדימן פלוס לתת לכם את כל המידע הדרוש. בין אם זה מחיר התקנה מקצועית, מדריך להתקנה לבד וטיפים נוספים - תוכלו למצוא את כל מה שאתם צריכים ממש כאן. גם את מתקין הוילונות תוכלו למצוא כאן ועכשיו. השאירו פרטים או התקשרו וקבלו עד 3 הצעות מחיר ממתקיני וילונות בעיר שלכם. כך תוכלו גם להשוות בין רמת המומחיות והזמינות שלהם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706236

כמה זמן לוקח התקנת וילונות?

התקנת וילונות פשוטה על מסילה או מוט לוקחת בין חצי לשעה. אם ההתקנה מורכבת יותר למשל במקרה של וילון כפול התקנת הוילון יכולה לקחת שעה וחצי ואפילו שעתיים.

 

זמן ממוצע להתקנת וילון פשוטה:
 45 דקות
60 דקות משך זמן 30 דקות

טיפים לתליית וילונות שכדאי להכיר

 • את המוט או המסילה תצטרכו לקנות בעצמכם.
   
 • שימו לב לסוג הקיר ותוודאו שיש לכם דיבלים וראש מתאימים.
   
 • מדידות מדוייקות כולל שימוש בפלס - קריטי.
   
 • סדרו את החדר מראש כדי שיהיה למתקין הוילונות נוח יותר.
   
 • תכננו את מקום התלייה מראש כדי לחסוך בלבול לכם ולמתקין כשהוא נמצא אצלכם.
   
 • היזהרו מקידוח בנקודות מים או כבלים חשמליים. 
   
 • ודאו שמיקום הוילון לא מתנגש עם ארגז התריסים.

תולים וילון בעצמכם? רשימת ציוד

 • מטר מדידה
 • וילון (חיוני)
 • מקדחה
 • פלס (יש אפליקציה בטלפון)
 • עיפרון לסימון

איך תולים וילון?

קושי: בינוני הערכת זמן: 20 דקות הערכת מחיר: 100 ש"ח
 • הערכת המחיר לרכישה וילון פשוט בלבד.

אם אתם לא רוצים להזמין הנדימן ואתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה בעצמכם הנה סדר הפעולות שתצטרכו לעשות:

 1. ביצוע מדידות מקדימות: מדדו את אורכו של החלון והוסיפו 20 סנטימטר לאורך שהתקבל - זהו אורכו של מוט הוילון (הקרניז) שעליכם לרכוש.
   
 2. קדיחה וחיבור המחברים: המחברים לרוב יגיעו עם הקרניז או עם הוילון עצמו. נדרש לקדוח אותם אל הקיר. וודאו שביצעתם סימון מקדים ובדקתם עם פלס שהזווית בין שתי הנקודות ישרה.
   
 3. חיבור הקרניז אל המחברים: לאחר שחיברנו את ווי התלייה אל הקיר, הגיע העת לחבר את המוט עצמו. יש מוטות שניתן להניח על שני המחברים וישנם וילונות שבהם החיבור של המוט אל המחבר מתבצע על ידי מנגנון מיוחד שמתחבר בקליק.
   
 4. תליית הוילון על המוט: במידה ומדובר בוילון השחלה, כל שנותר לכם לעשות הוא להשחיל אל תוך המכפלת בחלקו העליון את המוט. במקרים מסוימים עדיף לבצע את השלב הזה לפני שלב מספר שלוש ורק לאחר מכן לתלות את המוט עם הוילון על המחברים.

תליית וילון חדש

התקנת וילונות בכל רחבי הבית

דרכנו, תוכלו להזמין מתקין וילונות בעבור תליית וילון בסלון וגם בחדרים נוספים בבית. בנוסף, חשוב לדעת שאנו מספקים שירות גם בעבור תליית וילונות במטבח, באמבטיה ואפילו בחדר הממד. בדרך כלל סוגי הוילונות הנפוצים ביותר בחדרי ממד הם וילון רומי או וילון הסטה (הוילון הרגיל עם המוט) אך ניתן גם להתקין בחדר זה וילון דואט הממוקם בתוך המסגרת של חלון הממ"ד. ישנם שירותים נוספים שניתן להזמין במקביל לכך, כמו תליית טלויזיה, הרכבת ארון ואפילו תליית תמונה על קיר גבס.

שאלות נפוצות על תליית וילונות

האם ניתן לבצע תליית וילון על קיר גבס?

ניתן להשתמש בדיבל חץ עבור תליית וילונות על קיר גבס. מומלץ לתלות וילון במשקל של עד 20 ק"ג ולא מעבר לכך.


האם אפשר להתקין וילון על גבי מסילה?

פרט לתלייה על מוט, ניתן גם לבצע תליית וילון על מסילה מיוחדת אשר מתחברת את התקרה או הקיר. את הוילון מחברים אל המסילה על ידי נעיצה של סיכות בתוך חורי פלסטיק קטנים שנמצאים על המסילה עצמה.


כמה זמן לוקח לתלות וילון סטנדרטי?

בין שעה לשעתיים, תלוי בסוג הוילון ובגודל שלו, כמו גם במקצועיות המתקין.


רכשתי וילון מאיקאה, האם תוכלו לסייע לי בהתקנתו?

בהחלט. תוכלו להזמין דרכנו הנדימן לצורך תליית וילון איקאה, ללא קשר לסוג או הדגם שבו בחרתם או המיקום שלו בבית.


איך לתלות וילון ללא מוט?

ניתן לתלות וילונות עם מסילה או באמצעות וילונות שניתנים להדבקה. וילונות שניתנים להדבקה הרבה יותר פשוטים וקלים במשקל.